تنظیم قند خون با 5 ادویه در طب سنتی

تنظیم قند خون با 5 ادویه در طب سنتی

تعداد افرادی که روزانه به بیماری دیابت دچار می شوند، روندی صعودی دارد. همانطور که همه ی متخصصان تاکید دارند، پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. با دانستن اینکه چه مواد غذایی یا حتی چه ادویه هایی، می تواند در کنترل قند خونتان، موثر باشد و مصرف آنها، می توانید در سلامتی خود گامی بلند بر دارید.

اگر شما دچار دیابت، یا داری سابقه خانوادگی ابتلا به این بیماری هستید باید شیوه زندگی و رژیم غذایی خود را مورد اهمیت قرار دهید، تا بتوانید از چاقی که یکی از عوامل اصلی ابتلا به دیابت است جلوگیری کنید.

علاوه بر تغییر عادت غذایی، باید روزانه حداقل ۳۰ دقیقه تمرین‌های ورزشی را انجام دهید، به ویژه اگر شما سن چهل سالگی را پشت سر گذاشته باشید.

شش نوع گیاه و ادویه‌جات وجود دارد که یک بیمار دیابتی باید آن را در رژیم غذایی روزانه‌اش قرار دهد تا بتواند آن را کنترل کند، زیرا این ادویه‌جات حاوی عناصر غنی و مفیدی هستند که قادر به تنظیم قند خون و کنترل این بیماری می‌باشند و از پیشروی آن جلوگیری به عمل می‌آورند.

تنظیم قند خون با ادویه ها

این ادویه جات و گیاهان به شرح ذیل هستند

۱. ریحان

تحقیقات ثابت کرده است جویدن برگ ریحان، در درمان بیماری قندخون سهم عمده‌ای دارد، و همچنین این گیاه در درمان سرفه، سرماخوردگی و سوزش معده نیز مؤثر است.

تنظیم قند خون با ریحان

 

۲. دارچین

دارچین جزو ادویه‌جات بسیار مفید است، و علاوه بر بوی خوش و طعم متمایزش، اگر بصورت روزانه مصرف شود در کاهش سطح قند خون بسیار پرفایده است.

تنظیم قند خون با دارچین

 

۳. زیره

تحقیقات طب سنتی نشان داده است، زیره علاوه بر درمان بیماری دیابت، در کاهش سطح فشار خون نیز مؤثر است.

تنظیم قند خون با زیره

 

۴. زنجبیل

با توجه به ویژگی‌های زنجبیل در کاهش سطح خون، توصیه می‌شود که برای اجتناب از بیماری دیابت بصورت روزانه مصرف شود.

تنظیم قند خون با زنجبیل

 

۵. زردچوبه

زردچوبه جزو ادویه‌جاتی است که خاصیت ضدالتهابی دارد و همچنین در کاهش سطح فشارخون نیز مؤثر است.

تنظیم قند خون با زردچوبه

 

تنظیم قند خون٬ تنظیم قند خون با تغذیه٬ تنظیم قند خون با دارچین٬ تنظیم قند خون با داروهای گیاهی٬ تنظیم قند خون با رژیم غذایی٬ تنظیم قند خون با ریحان٬ تنظیم قند خون با زردچوبه٬ تنظیم قند خون با زنجبیل٬ تنظیم قند خون با زیره٬ تنظیم قند خون با طب سنتی٬ تنظیم قند خون با گیاهان دارویی٬ تنظیم قند خون در بارداری٬ تنظیم قند خون در طب سنتی٬ درمان دیابت٬ درمان دیابت در طب سنتی٬ دیابت